Туризм скоротився до рівня 1990 року

17.12.2020, Alexander Timchenko
Туризм скоротився до рівня 1990 року
Міжнародний туризм скоротився за перші 10 місяців 2020 року більш ніж на 70%, до рівня 1990 року, випливає з даних Всесвітньої туристичної організації ООН (UNWTO).
"Скорочення міжнародного туризму в 2020 році на 72% пов'язане з обмеженнями на поїздки, побоюваннями споживачів і глобальною боротьбою по стримуванню коронавирусу. Все це призвело до того, що цей рік став найгіршим в історії туризму. Згідно з останніми даними, з січня по жовтень країни світу прийняли на 900 млн менше туристів, ніж за той же період 2019 року", - йдеться в повідомленні організації.
За її даними, це призвело до втрати $ 935 млрд експортних доходів від міжнародного туризму, що в 10 разів перевищує збиток, який понесла галузь в 2009 році через глобальну економічну кризу.
"На базі поточної статистики можна очікувати, що за підсумками року число міжнародних туристичних прибуттів скоротиться на один мільярд або 70-75% і повернеться до рівня тридцятирічної давності. А втрати надходжень від галузі досягнуть $ 1,1 трильйона. Таке різке падіння може призвести до скорочення світового ВВП на $ 2 трильйони ", - повідомляє UNWTO.
Найбільш помітне зниження числа подорожей в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні - за 10 місяців воно скоротилося на 82%. На Близькому Сході спад склав 73%, в Африці - 69%. Міжнародні прибуття в Європу і Америку знизилися на 68%. Зниження в Європі виявилося найменшим завдяки короткочасному відновленню туризму в літні місяці. Після початку другої хвилі пандемії в регіоні знову були введені обмеження. Однак, за даними UNWTO, 91% країн в регіоні в цілому послабили обмеження на поїздки.
"Дані про витрати туристів як і раніше свідчать про дуже слабкий попит на міжнародні поїздки. Однак на деяких ринках, таких, як США, Німеччина і Франція, останнім часом спостерігаються деякі ознаки відновлення. Крім того, попит на внутрішній туризм продовжує рости в Китаї і деяких інших країнах ", - повідомляє UNWTO.
За прогнозами UNWTO, до другої половини 2021 року туризм може частково відновитися. Але повернення до рівня 2019 року по числу міжнародних прибуттів, ймовірно, займе від 2,5 до чотирьох років.
"Новини про початок вакцинації підвищують бажання споживачів подорожувати, але до одужання галузі ще далеко. Країнам необхідно активізувати зусилля щодо безпечного відкриття кордонів, підтримки робочих місць і підприємств у сфері туризму. Стає все більш очевидним, що туризм - один з найбільш постраждалих від пандемії коронавируса секторів економіки ", - заявив глава організації Зураб Пололікашвілі.

Що ж, сподіваємося що 2021 рік буде набагато краще ніж рік 2020, що минає.

Click. Book. GO!