Мексика. Космічний туризм на поверхні Землі.

06.10.2021, Alexander Timchenko
Мексика. Космічний туризм на поверхні Землі.
Напевно кожен з нас коли-небудь чув історію про метеорит, що близько 66 млн років тому впав на поверхню Землі і знищив майже все живе, включаючи господарів планети того часу - динозаврів. І хоча це лише одна з гіпотез масового вимирання, проте саме вона являється найбільш поширеною.

Згідно з нею 66 млн років тому астероїд діаметром понад 10 км впав на півострів Юкатан, сучасну територію Мексики і миттєво утворив кратер завглибшки 30 км і діаметром понад 100 км.  Від нього твердою поверхнею Землі прокотилися хвилі, схожі на ті, що утворюються на воді від падіння камінця. Ці хвилі на мить утворили гори вдвічі вищі за Еверест, які за кілька хвилин знову зрівнялися.

Зараз кратер носить назву Чикшулуб, на честь селища Чикшулуб-Пуерто, яке розташувалось поблизу центру кратеру  на березі Мексиканської затоки в штаті Юкатан. І хоча того жахливого 30-кілометрового провалля на цьому місці зараз не зустріти, проте відголоски тієї події мають дещо інший слід, який у 80-х роках власне і навів вчених на думку щодо можливого розташування у цьому місці гігантського кратера, і розвинути теорію неземної причини масового вимирання динозаврів та інших мешканців нашої планети у Крейдяному періоді.
Вчені звернули увагу на мапу характерних тільки для Юкатану географічних об'єктів - сенотів - підводних печер, у яких через природні процеси обвалилася стеля, утворюючи при цьому своєрідний велетенський колодязь. І помітили незвичайну їх концентрацію в околицях міста Меріда та власне селища Чикшулуб-Пуерто. Розташування сенотів у цьому регіоні мало практично ідеальну дугоподібну форму, ніби хтось накреслив ними коло радіусом 100 км, що наполовину занурюється в Мексиканську затоку.

Звісно це не могло бути звичайним збігом обставин, і вченими в галузях археології та планетарної геології була взята на озброєння гіпотеза щодо можливого неземного походження цих слідів, і безпосередньо падіння астероїда. 

Пройшовши етапи від масового скептицизму до тієї, що не підлягає сумнівам, зараз історія про астероїд Чикшулуб є найбільш-вірогідною причиною завершення панування динозаврів на Землі. Що не відразу, звичайно, але створило передумови для поступової появи та розвитку нашої з вами цивілізації.
Спростувати цю теорію, або приєднатись до її послідовників ви зможете послухавши докази працівників Музею науки кратера Чикшулуба, який кілька років тому почав свою роботу в околицях Меріди. А разом з тим відвідати це прекрасне колоніальне місто, сеноти Юкатану і завершити подорож на одному з пляжів Карибського моря в Канкуні чи на Рів'єра Майя.

Тури до Мексики з авіаперельотом: Перейти до пошуку турів

Click. Book. GO!