Загальний опис

Яма́йка — острівна держава Північної Америки, що розташована на острові Ямайка та прилеглих до нього дрібних островах у Карибському морі.

Загальний опис

Громадянам України та країн СНД заздалегідь оформляти візу для поїздки на Ямайку не потрібна в разі, якщо термін перебування на острові не перевищує 30 днів, а метою візиту є туризм або транзит до третьої країни. Віза оформляється після прибуття в країну в офісах Департаменту імміграції Ямайки.

Для оформлення візи необхідно надати в офіс Департаменту імміграції наступні документи:
- закордонний паспорт, який повинен бути дійсним на момент закінчення перебування в країні;
- зворотні квитки або квитки в кінцевий пункт перебування (у разі транзиту);
- підтвердження броні готелю (оригінал, факс або роздруківка з Інтернету) або ваучер турфірми, або підтвердження наявності достатніх фінансових коштів для здійснення поїздки (готівкові, виписка з банківського рахунку і т. П.) З розрахунку 50 доларів США на людину в добу;
- візу в країну кінцевого проходження, якщо є така потреба (у разі транзиту).

При оформленні візи стягується візовий збір у розмірі 25 доларів США. Оплата здійснюється готівкою в доларах або іншій валюті за курсом на день оплати.

Клімат

Тропічний. На узбережжі температура повітря 24С - 35С; в гірських районах прохолодніше, від 15С до 27С. З травня по жовтень випадає найбільша кількість опадів.

Валюта

Валюта Ямайки:
Міжнародна назва: JMD

В обігу знаходяться банкноти номіналом 2, 10, 20, 50, 100, 200, 500 ямайських доларів, монети 5, 10, 20, 25, 50 центів і 1, 5 доларів. Одночасно в обігу знаходяться монети двох основних серій (80-х та 90-х років) і велика кількість ювілейних.

Американський долар також має ходіння на території Ямайки. У багатьох туристичний центрах і магазинах до оплати приймають дорожні чеки (їх теж рекомендується купувати в американській валюті) або кредитні картки провідних світових систем: Visa, American Express і деякі інші.

Офіційний курс обміну валюти зберігається далеко не скрізь. Найбільш вигідний курс - в банках і обмінних пунктах.

Jamaica on map