Стамбул

Стамбул - унікальне поєднання західного і східного спадщини і культури, яке приваблює туристів з усього світу. Випробуйте комфорт сучасної Туреччини в її торгових центрах, галереях і клубах, а також принади традиційних турецьких базарів, палаців, таверн і мечетей. Природна краса Стамбула з приємним середземноморським кліматом доповнює його чудову привабливість.

Розташований на протоці Босфор, Стамбул виходить на Мармурове море на півдні і Чорне море на півночі. Стамбул з'єднує Європу з Азією, і це стратегічне положення викликало багато боротьби за владу. Під колишніми назвами Візантія і Константинополь Стамбул служив столицею Римської, Візантійської, Латинської і Османської імперій, а також колись був столицею ісламу. Турки стали називати його Стамбулом - це назва стала офіційною після проголошення Турецької Республіки в 1923 році.

Півострів Султанахмет, на якому знаходиться Старе місто, відображає різноманітну політичну і релігійну минуле Стамбула, особливо в архітектурі. Наприклад, знаменитий собор Святої Софії (Ая-Софія) колись був християнським собором, а потім мечеттю. Відвідайте довколишній палац Топкапи (Topkapı Sarayı), іподром (Hipodrom) і Блакитну мечеть (мечеть Султана Ахмеда) і заощаджуйте кілька лір для сувенірів на Великому базарі (Kapalı arşı). Погляньте на все це з висоти пташиного польоту з вершини Галатської вежі 14-го століття (Galata Kulesi) або відвідайте прилеглий мініатюрки, щоб побачити мініатюрні версії всіх цих будівель. Охолодити в підземній Цистерна Базиліка.

Перейдіть по Галатський мосту через бухту Золотий Ріг, щоб відвідати площу Таксим і Нове місто. Насолоджуйтесь сучасними хмарочосами, нічними клубами і торговими центрами і спостерігайте, як модна молодь спілкується між собою.

Купіть Istanbulkart, щоб легко дістатися до всіх зупинок громадського транспорту; паром - хороший спосіб побачити палац Бейлербейі через протоку.

У Стамбулі проживає більше 13 мільйонів чоловік, що робить його найбільш густонаселеним містом Європи, і легко побачити, що це за пам'ятка. Злиття Сходу і Заходу в Стамбулі, відбите в культурі, архітектурі, мистецтві та кухні, воістину унікально.

Стамбул на карті

+ 19°C