Загальний опис

Перу

Клімат

Клімат Кости жаркий і сухий. Південний та південно-західний пасати приходять сюди з Тихого океану, але оскільки вони проходять над холодним перуанським (гумбольтівським) течією, їх абсолютна вологість низька. Замість дощу в прибережній смузі часом випадає крихітний дощ, який іноді називають гаря. Холодна перуанська течія знижує середньорічну температуру повітря на узбережжі Перу в середньому на 6oC порівняно з атлантичним узбережжям Бразилії, що лежить на тій же широті. Середньорічна температура в Лімі 18oC. На північній ділянці узбережжя під впливом теплого протитоку Ель-Ніньо щороку випадатиме до 200 мм опадів.
Потужні хребти Анд створюють непереборний бар’єр для повітря Атлантичного та Тихого океанів, що створює контраст між схилами пустелі, що виходять до Тихого океану, та лісистими схилами, що виходять до Атлантики. Приблизно до висоти 3500 м все ще переважають помірні температури без морозу та спеки. Понад 3500 м в Андах починається зона Пуна, що на кечуа означає "холодне місце". Його огородження від вологих атлантичних вітрів та велика висота спричиняють сильний розряд повітря, низькі температури (на висотах більше 4100 м він не піднімається вище 0oC) та різкі щоденні коливання. У другій половині дня температура іноді підвищується до + 20oC. Вночі тепло змінюється морозом, до -12oС. Середньорічна температура на висоті близько 4500 м становить лише 2oC.
Кліматично Сельва відрізняється від попередніх 2 зон. Клімат тут переважно вологий, тропічний, з великою кількістю опадів. Середньорічна температура становить 26o - 28oС.

Валюта

Офіційною валютою є нова сіль. В обігу знаходяться банкноти номіналом 10, 20, 50, 100 солі, монети 0,10, 0,20, 0,50, 1, 2, 5 солі. У столиці та на ділянках розкопок можна розрахуватися доларами та кредитними картками за основні світові системи (у великих магазинах та готелях), у провінції це неможливо.
Обмін валюти: Валюту можна обміняти в обмінних пунктах, аеропорту, банках. Не рекомендується обмінюватися на вулиці (багато шахраїв)

Peru on map