Загальний опис

Норвегія

Клімат

Розташовуючись практично повністю в помірному поясі, в порівнянні з іншими ділянками суши розташованими на тих же широтах - південь Норвегії виявляється значно тепліше і зволожених завдяки великому припливу тепла від Норвезької течії. Тепла течія, проте, не проникає в протоку Скагеррак, що різко позначається на кліматі південно-східній Норвегії, в цей же час континентальні повітряні маси з Балтики легко проникають сюди. Також, часто під внепрібрежную зону проникають маси з більш високих широт, де взимку панує Арктичний максимум. Оскільки поверхня Норвегії круто обривається до моря, а долини витягнуті меридионально, теплі повітряні маси не можуть проникати дуже глибоко в них, що створює ситуацію, коли взимку градієнт зниження температур при русі вглиб фьорда більше, ніж при русі на північ. Висота Скандинавських гір не дозволяє проходити повітряним масам на схід країни, і створюють бар'єрний ефект, який за умови значного вологонасичення є причиною випадання великої кількості опадів, як влітку, так і взимку [5].
Вплив теплої течії на клімат країни пов'язано не з безпосереднім нагріванням приокеанічних шару повітря (територія півдня Норвегії відокремлена від цієї течії на 300-400 км.), А з західним перенесенням, що приносить ці нагріті повітряні маси.
Середні температури січня коливаються від -17 ° C на півночі Норвегії в місті Карашук до +1.5 ° C на південно-західному узбережжі країни. Середні температури липня становлять близько +7 ° C на півночі і близько +17 ° C на півдні в Осло.

Валюта

Крона (норв. Krone, norsk krone, мн. Ч. Kroner) - національна валюта Норвегії. Складається з 100 ері.

Норвегія на карті