Загальний опис

Марокко

Клімат

Клімат при переміщенні по території Марокко дещо змінюється.
На середземноморському узбережжі країни клімат м'який, субтропічний. Середня температура тут влітку становить близько + 24-28 С (іноді досягаючи + 30-35 С), а взимку + 10-12 С. При русі на південь клімат стає все більш континентальним, з жарким (до +37 С) влітку і прохолодною (до + 5 С) взимку. Добовий перепад температур може досягати 20 градусів.
На північно-західну частину країни великий вплив мають повітряні маси з Атлантичного океану. Через це клімат тут більш прохолодний, а добові перепади температур значно нижче, ніж на решті території країни. У гірських районах Атласу клімат сильно залежить від висоти місця. Опадів випадає від 500-1000 мм. в рік на півночі до менше 200 мм. в рік на півдні. Західні схили Атласу час від часу отримують до 2000 мм. опадів, трапляються навіть повені місцевого масштабу, в той час як на південному сході країни бувають роки, коли опади не випадають зовсім.

Валюта

Офіційна назва марокканський дирхам, монета: см
Банківські квитки випускаються номіналом 10, 50, 100, 200 Dh, монети - 0.05, 0.5, 1, 5 Dh. 1 $ приблизно дорівнює 10 марокканським дирхемам. Курс валюти досить стабільний, він однаковий по всій країні і встановлюється державою. Валюту вивозити з країни категорично заборонено. Практично у всіх магазинах, ресторанах і готелях приймаються кредитні картки (Eurocard, MasterCard, Visa Inter, American Express і інші.).
Банки відкриті з понеділка по п'ятницю з 8.30 до 11.15 і з 14.15 до 16.00. Субота і неділя - вихідний. Під час рамадану працюють з 8.30 до 14.00. Час роботи може змінюватися. Чайові: тут прийнято давати невеликі чайові, але часто. У ресторанах і готелях, навіть якщо чайові включені в рахунок, прийнято доплачувати 10% від вартості рахунку. Чайові потрібно давати саме тому, хто Вас обслужив, особисто в руки.

Morocco on map