Литва

Цей недооцінений балтійський напрямок пропонує інтригуючий асортимент пам'яток, від радянських руїн до багатовікових замків і піщаних ділянок узбережжя. У Литві на півночі Європи мальовничі пляжі уздовж узбережжя, а історична архітектура розсіяна сільською місцевістю та заповнює цілі міські квартали. Здійсніть екскурсію по церквах у стилі бароко, дослідіть замки 15-го століття, поплавайте в Балтійському морі та виберіть із різноманітних художніх музеїв та театрів.

Вільнюс, столиця і найбільше місто Литви, відрізняється різноманітними архітектурними стилями. Подивіться на високі куполи в стилі бароко, готичні церкви та процвітання ренесансу в брукованому Старому місті. Щоб спокійно відпочити від галасливого міського центру, прогуляйтеся біля доглянутих клумб у Бернардинських садах і послухайте заспокійливі звуки фонтану саду. Вежа Гедиміна, замок на південь від річки Неріс, звідки відкривається приголомшливий вид на весь регіон.

Дізнайтеся про минуле Литви в місті Каунас. Тут багато історичних пам'яток, серед яких Каунаський замок 14-го століття та церква Св. Гертруди 15-го століття. Відвідайте у квітні Міжнародний Каунаський джазовий фестиваль. У літні місяці в монастирі Пажайсліс проходить фестиваль класичної музики.

Вирушайте до портового міста Клайпеда та прогуляйтеся по Морському музею, щоб дізнатися більше про місцеву морську промисловість. Відпочиньте на білих піщаних пляжах уздовж узбережжя та візьміть всю сім’ю в акваріум, щоб дізнатися про захоплюючу морську життя Балтійського моря.

Мистецтво та театр популярні в місті Паневежис. Відвідайте виставу в драматичному театрі Юозаса Мілтініса, названому на честь театрального режисера, який підготував багатьох відомих литовських акторів. У Паневежисі також знаходиться Театр лялькових вагонів, який на кінних візках їздить у віддалені села по всьому регіону та влаштовує вистави для місцевих жителів.

Литва має три міжнародні аеропорти: Вільнюс, Каунас і Паланга. Вільнюс є основним центром для більшості туристів. Після приземлення сідайте на автобус або потяг до центру міста, щоб заощадити гроші. Якщо ви віддаєте перевагу орендувати автомобіль, будьте впевнені, що дороги Литви загалом у хорошому стані та зручні для орієнтації.

Щоб побачити святкову перспективу Литви, відвідайте її під час святкового сезону, коли міста висвітлюються прикрасами та різдвяними ярмарками.

Литва на карті