Загальний опис

Куба

Клімат

Клімат Куби, помірно-тропічний, сильно пом'якшений теплими морськими течіями, що омивають її береги, що дозволяє відпочивати на острові протягом всього року.
На острові практично тільки дві пори року: сухий сезон і сезон дощів. Розподіл на сухий і дощовий сезон досить умовне. Тропічний сухий сезон триває з листопада по квітень, а дощовий - з травня по жовтень. Але при цьому в березні може пройти сильний тропічний злива, а в червні - вересні тижнями стоятиме суха сонячна погода. Середньорічна температура - + 26 ° С. Середньорічна температура води на узбережжях + 25 ° С взимку і + 28 ° С влітку. Основні незручності виникають восени в так званий сезон ураганів, що триває з жовтня по листопад. Але при цьому урагани на Кубі нерегулярні, і рідко проходять два роки поспіль по одній і тій же території і в один і той же час. Так що ймовірність гарної погоди восени також дуже висока, а шанс потрапити в зону дії урагану досить малий.

Валюта

Офіційна грошова одиниця Куби - кубинський песо. 1 песо дорівнює 100 сентаво. Існує два види песо: песо "звичайний", для розрахунків всередині країни, і песо конвертований, яким розплачуються туристи і який офіційно прирівнюється до долара США. На Кубі в 2004 р було заборонено використовувати долари США, тому основний платіжною одиницею для туристів став конвертований песо. Його можна придбати за 25 "звичайних" песо. Конвертований песо не має ніякої цінності в інших країнах світу. При обміні доларів США на території Куби стягується 10% податку. Також можна використовувати кредитні карти, головне, щоб платежі не проходили через банки, розташовані на території США.

Куба на карті