Італія

Відкрийте для себе стародавні міста, чарівні прибережні містечка та різноманітні ландшафти в цій середземноморській нації у формі чобота, що славиться своїми культурними багатствами та сільською кухнею.

Як батьківщина піци, джелато та пасти, Італія, мабуть, найбільш відома своєю смачною їжею, хоча вона також має багато чого відчути. Прогуляйтеся стародавніми містами, наповненими історичними руїнами, і відпочиньте на гламурних прибережних курортах.

Серед найбільших туристичних точок Італії – Венеція, Рим та Флоренція, кожна з яких пропонує культові пам’ятки та музеї світового класу, від каналів до Колізею й галереї Уффіці. Мандрівники, які шукають нерівне узбережжя та чудові пляжі, відправляються на острови Капрі або Сардинія, а відвідувачі, одержимі їжею, прямують до Болоньї. Для романсів і опери під відкритим небом вирушайте в бруковану Верону, місце дії вічної історії кохання Шекспіра «Ромео і Джульєтта».

Ватикан у Римі є ще одним улюбленим туристичним місцем, де відвідувачі, які люблять мистецтво, масово прибувають, щоб помилуватися знаменитими фресками Сікстинської капели Мікеланджело. Якщо ви плануєте відвідати цей святий анклав, одягайтеся скромно і приходьте вдень, щоб уникнути великої ранкової поспіху.

На південь від Неаполя знаходиться мальовниче узбережжя Амальфі. Відкрийте для себе барвисті гірські міста та мальовничі колишні рибальські села, як-от Позітано. Щоб відпочити від узбережжя, вирушайте на північ до Чінкве-Терре, що внесена до списку ЮНЕСКО, п’яти розписаних пастельними фарбами сіл на скелі на узбережжі Лігурії.

Тоскана в центральній Італії – ще одне улюблене місце відпочинку. Прогуляйтеся серед середньовічних міст на вершинах пагорбів, як-от Сан-Джиміньяно з багатьма вежами, і спробуйте деякі з відомих вин регіону, зокрема Брунелло ді Монтальчіно та К’янті Класико. У Тоскані також розташована Піза, відома своєю падаючою вежею.

В Італії діє ефективна система громадського транспорту. Пересуватися країною відносно легко. Їздіть на поїздах і автобусах між великими містами або орендуйте автомобіль, щоб досліджувати більшу сільську місцевість і віддалені села. Пороми курсують між портами материка та невеликими віддаленими островами. Два основних аеропорти, що обслуговують Італію: аеропорт Фьюмічіно в Римі та аеропорт Мілано-Мальпенса в Мілані.

Щоб розкрити всі принади «великого черевика» Італії, знадобляться роки. Виберіть свої улюблені місця для першого візиту та сплануйте подорож зараз.

Італія на карті