Загальний опис

Іспанія

Клімат

Іспанія є одним з найтепліших держав в Західній Європі. Середня кількість сонячних днів складає 260-285.Средняя річна температура на узбережжі Середземного моря становить 20 градусів тепла. Взимку температура опускається нижче нуля зазвичай тільки в центральних і північних районах країни. Влітку температура піднімається до 40 градусів і вище (від центральної частини до південного узбережжя). На північному узбережжі температура не така висока - близько 25 градусів тепла. Для Іспанії характерні дуже глибокі внутрішні кліматичні відмінності, і вона тільки умовно може бути цілком віднесена до середземноморської кліматичної області. Ці відмінності виявляються як в температурі, так і в річних сумах і режимі опадів. На крайньому північному заході клімат м'який і вологий зі слабкими коливаннями температури протягом року і великою кількістю опадів. Постійні вітри з боку Атлантики приносять багато вологи, головним чином взимку, коли панує туманна і хмарна погода з мжичать дощами, майже без морозів і снігу. Середня температура найхолоднішого місяця така ж, як і на північному заході Франції. Літо жарке і вологе, середня температура рідко вище 16 градусів тепла. Річна кількість опадів перевищує 1070 мм, а місцями сягає 2000 мм. Зовсім інші умови у внутрішніх частинах країни - на плато Старої та Нової Кастилії і Арагонской рівнині. У цих районах позначається вплив плоскогірних-улоговинні рельєфу, значної висоти і місцевого континентального повітря. Для них характерно відносно мала кількість опадів (не більше 500 мм в рік) і різкі коливання температури по сезонах. У Старій Кастилії і на Арагонской рівнині бувають досить холодні зими з морозами і сильними, різкими вітрами; літо спекотне і досить сухе, хоча максимум опадів припадає на цей сезон року. У Новій Кастилії клімат трохи м'якше, з більш теплою зимою, але також з малою кількістю опадів. Землеробство у всіх цих районах потребує штучного зрошення.

Валюта

З 1 січня 2002 р введений Євро, рівний 100 центам. В обороті банкноти номіналом в 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро, а також монети номіналом в 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центов.Обмен грошей можна зробити в обмінних пунктах, готелях і турбюро, але кращий курс традиційно пропонується в банках, що міняють без комісії, або у готельного гіда. Іноді беруть комісійні, але про це завжди повідомляє напис на обмінному пункті. За міжнародними кредитними картками можна отримати гроші в будь-який час доби в банкоматах, розташованих практично у всіх банківських відділень. У більшості готелів і ресторанів, а також у багатьох торгових центрах приймаються для оплати кредитні карти і дорожні чеки провідних світових платіжних систем. У деяких дрібних магазинах можуть відмовити в оплаті карткою при покупці на суму менше 3 євро. Слід обов'язково носити з собою документи, що засвідчують особу, їх часто просять пред'явити при оплаті карткою.
Банки працюють з 9.00 до 14.00, в суботу - з 9.00 до 12.00, неділя - вихідний. На головних вулицях Мадрида банки відкриті цілодобово.

Spain on map