Загальний опис

Французька Полінезія

Клімат

Клімат на більшій частині Французької Полінезії, переважно в центрі, тропічний, пасатний. На півночі (Маркізькі острови) - субекваторіальний. У південній частині спостерігаються помітні відмінності між теплою зимою та спекотним літом. На південних островах Тубуай клімат субтропічний вологий. Найспекотніший і найвологіший сезон - з листопада по травень, коли часто дмуть північно-західні вітри. У найспекотніші місяці температура зазвичай становить 27 - 32 ° C, а вологість дуже висока (близько 92%), а кількість опадів сягає 1700 мм (75% річної норми). Опади в цей час випадають переважно у вигляді потужних, але короткочасних вечірніх злив або тривалих зливних дощів, що тривають до декількох днів.
У посушливий сезон (з червня по жовтень) переважають південно-східні пасати. Найнижчі температури опускаються в липні-серпні (на півдні - до 18 - 21 ° C).
Середньорічні температури в основному на більшості островів від 22 до 26 ° C з незначними щомісячними амплітудами коливань. Пасати та оголення острова (схилу) визначають кліматичні умови та погоду на островах Полінезії. Опадів - 1500 - 3500 мм.

Валюта

Французький тихоокеанський франк (FR CFP франк) (загальновживаний - франк) - це грошова одиниця, що використовується в таких заморських володіннях Франції: Французька Полінезія, Нова Каледонія, Валліс і Футуна.

Французька Полінезія на карті