Загальний опис

Ріо-де-Жанейро (порт. Rio de Janeiro, буквально - січнева річка) - другий за величиною (після Сан-Паулу) місто Бразилії, адміністративний центр однойменного штату, з 1764 до 1960 - столиця Бразилії. Має напівофіційне прізвисько «Дивовижний місто» (порт. Cidade Maravilhosa).
Берегова лінія Ріо з пляжем Копакабана, горою Цукрова Голова і статуєю Христа-Спасителя - пам'ятник Всесвітньої спадщини.
Ріо-де-Жанейро розташовується на смузі Атлантичного узбережжя Бразилії, поблизу від Тропіка Козерога, 22 ° 54 "Ю. Ш. 43 ° 14" З. Д. В основному місто орієнтований на південь. Місто було засноване у бухти Гуанабара, вхід до якої передує гора під назвою Цукрова Голова, «візитна картка» міста.
Центр Ріо знаходиться на рівнинах західного берега бухти Гуанабара. Велика частина міста, так звана Північна зона, розташовується на північно-західних рівнинах, пагорбах і невеликих скелястих горах. Південна зона міста - пляжі, що обрамляють море - відокремлена від центральної і північної частини міста прибережними горами. Ці гори і пагорби є відгалуженням Серра-ду-Мар, древньої гірської системи в південно-східній частині Бразилії, яка утворює південні схили Бразильського плоскогір'я. Вільний доступ в велику Західну зону, відсічені гірськими хребтами, був відкритий до кінця XX століття з появою нових доріг і тунелів.
Місто займає площу 1260 км². Ріо-де-Жанейро був столицею до 1960 року, тепер столицею є місто Бразиліа.
Населення - 6 млн 150 тис. Чоловік (2004), в Великому Ріо - близько 13 млн чоловік. Жителі міста називають себе «каріока».
Ріо-де-Жанейро - місто контрастів. На схилах навколишніх гір туляться убогі житла. Це найбідніші райони міста - фавели. У місті налічується кілька сотень фавел. По суті це міні-держави в державі. Федеральна влада в справи фавел практично не втручаються. У більшості фавел рівень життя дуже низький, часто тут немає елементарних зручностей, шкіл, лікарень і т. П. І, як наслідок усього цього, вкрай несприятлива криміногенна обстановка і жахливий санітарний стан.
Ріо-де-Жанейро знаменитий, крім усього іншого, завдяки бразильському карнавалу. У місті існує кілька десятків шкіл самби, які щорічно в дні карнавалу влаштовують барвисті вистави на самбодромі, а також ходи в різних районах міста.

Ріо-де-Жанейро на карті

+ 25°C